Zapraszanie gości

Każde przyjęcie czy impreza wiążą się z zaproszeniem określonej liczby gości. Jeśli impreza ma odbyć się w gronie zamkniętym, należy ustalić listę gości. Ilość osób zaproszonych trzeba z kolei dostosować do wielkości mieszkania. Goście powinni mieć swobodę przemieszczania się, dzięki czemu będą odczuwać komfort.

Przy ustalaniu listy gości musimy uwzględnić wzajemne sympatie i ewentualne antypatie. Lepszym rozwiązaniem jest zaproszenie osób, które się znają, lubią oraz mają wspólne tematy do rozmowy. Dzięki temu unikniemy niezręcznej ciszy podczas trwania przyjęcia czy nawet kłótni. Jeśli planujemy zaprosić osoby spoza kręgu naszych dotychczasowych przyjaciół, to musimy zapewnić im odpowiedni komfort. Koniecznie zapoznajmy taką osobę z pozostałymi zaproszonymi.

W przypadku imprez o charakterze towarzyskim, termin imprezy warto dostosować do możliwości gości. Od tej reguły możemy odstąpić wówczas, gdy organizujemy przyjęcie okolicznościowe, np. z okazji urodzin czy imienin. Wtedy to goście powinni zarezerwować sobie czas na to, żeby w wyznaczonym czasie i miejscu zjawić się na przyjęciu. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o rozesłaniu zaproszeń. Powinno się to odbywać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkich zaproszonych gości można poprosić o potwierdzenie przybycia. Zapraszać można na różne sposoby. Niektórzy preferują spotkania osobiste, jednak można tego dokonać drogą telefoniczną, a w niekiedy nawet i drogą elektroniczną. Pamiętajmy jednak, że zapraszanie gości oficjalnymi zaproszeniami, powinno się odbywać w formie pisemnej.


www.dreamup.pl