Organizacja imprezy komunijnej

Komunia to bardzo ważne wydarzenie w życiu niemalże każdego dziecka. Większość rodziców chce, żeby ten dzień został zapamiętany. Jeszcze do niedawna komunia obchodzona była skromnie, wśród najbliższej rodziny. Obecnie rodzice wydają coraz większą ilość pieniędzy na imprezę komunijną. Ponadto komunia rzadko obchodzona jest w domach. Rodzice często decydują się na zorganizowanie imprezy komunijnej w restauracji czy w wynajętej sali. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Przede wszystkim odchodzą koszty związane z przygotowywaniem posiłków. Restauracje oferują także profesjonalną obsługę kelnerską, dzięki czemu można wyeliminować problem z serwowaniem dań. Rodzice mają możliwość wyboru dań, które będą podawane w tym ważnym dniu. Warto jednak pamiętać, że organizacja imprezy komunijnej w restauracji wiąże się z nieco wyższymi kosztami. Jednakże rodzice mogą zaoszczędzić czas, który przeznaczyliby na dekorację mieszkania czy przygotowywanie posiłku.

Warto wspomnieć, że podczas imprezy komunijnej restauracje dbają o właściwe udekorowanie lokalu. Najczęściej dominują białe wstążeczki i kwiaty. Ponadto dziecko udające się do komunii zasiada na specjalnie przyozdobionym krześle. Koszt takiej imprezy komunijnej uzależniony jest m.in. od liczby zaproszonych gości oraz rodzaju zamówionych dań. Im większa liczba posiłków oraz im większa ich różnorodność, tym wyższa cena. W niektórych przypadkach korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy cateringowej, dzięki czemu można częściowo obniżyć koszty.

www.eaf.bydgoszcz.pl