Impreza w stylu PRL

Wiele osób z sentymentem wspomina czasy PRL-u. Co najciekawsze, część gadżetów z tamtych lat zachowała się do dziś. Miłośników PRL-u jest na tyle dużo, że czasem urządzają spotkania we własnym gronie. Podczas takiego przyjęcia nie może oczywiście zabraknąć typowych przedmiotów dla tego okresu. Jak zatem urządzić imprezę nawiązującą do tamtych lat?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego lokalu. Jeśli planujemy zaprosić mniejszą liczbę osób możemy rozważyć, czy nasze mieszkanie będzie wystarczające. Takie rozwiązanie jest również odpowiednie w sytuacji, gdy osoby zaproszone są nam znane. W przypadku gdy osób będzie znacznie więcej, lepszym pomysłem będzie wynajęcie sali lub lokalu. Na taką opcję zdecydujmy się także i wtedy, gdy uczestnicy imprezy to osoby nieznajome, a nawet przypadkowe.

Zasadniczą kwestią imprezy w stylu PRL są dekoracje. Nie mogą być one współczesne, bowiem w ten sposób zepsujemy całościowy efekt. Zadbajmy o to, żeby dekoracje ściśle odzwierciedlały najbardziej charakterystyczne cechy tamtych lat. Niektórym PRL kojarzy się z kiczem i tandetą, dlatego możemy ze sobą łączyć rzeczy i przedmioty pozornie do siebie niepasujące.

Chcąc nawiązać do klimatu PRL-u musimy pamiętać o odpowiednim stroju. Poszczególne elementy garderoby możemy znaleźć w szafie naszych babć czy dziadków. Niektóre stroje zakupimy w second-handach. Menu podczas takiej imprezy z pewnością będzie różnić się od potraw serwowanych w okresie PRL-u, jednakże jeśli zadbamy o dobry klimat takiej imprezy, to z pewnością żaden z gości tego nie zauważy.

kredyty.kryzys.com.pl Rozpoczynamy współprace z Grupa Onet jedną z najbardziej rozpoznawanych firm


www.wowdevshop.com