Impreza dla przyszłej mamy

Ciąża to szczególny okres w życiu niemal każdej kobiety. Posiadanie dziecka napawa optymizmem oraz radością. Ciężarne chętnie eksponują swój powiększający się brzuszek oraz doświadczenia związane z ciążą. Na kilka miesięcy przed porodem przyszłe mamy zajmują się także kompletowaniem wyprawki dla dziecka. W Polsce coraz popularniejszym zwyczajem jest organizowanie tzw. baby shower, czyli imprezy dla jeszcze nienarodzonego dziecka. W krajach zachodnich jest to wręcz tradycja. Na czym polega baby shower?

Zasadniczym celem tej imprezy jest skupienie uwagi na jeszcze nienarodzonym maluszku. Ten typ imprezy jest zatem bardzo specyficzny. Zaproszeni goście przynoszą różne przedmioty, które będą potrzebne w wychowywaniu noworodka. Ze względu na ciąże kobiety, impreza powinna odbywać się w spokojnym miejscu. Najczęściej jest to dom lub mieszkanie ciężarnej, jednak niektórzy decydują się na zorganizowanie baby shower w kawiarni.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego typu impreza połączona była z elementami humorystycznymi. Przykładem może być impreza, na której wszyscy uczestnicy są przebrani, zgodnie z narzuconą tematyką. Taki rodzaj imprezy stanowi niebywałe wsparcie dla przyszłej mamy. Umożliwia jej zebranie pewnych doświadczeń oraz rad, które pomogą jej podczas porodu i pierwszych chwil z dzieckiem. Ponadto dzięki zgromadzonym prezentom można skompletować nawet całą wyprawkę potrzebną dla dziecka. Niektóre kobiety ustalają nawet listę prezentów, które chciałyby otrzymać.